کسانی که در گوشه و کنار این شهر به امام زمان(عج) خدمت می‌کنند فراوان هستند که نشان از عشق و ارادت مردم نسبت به سلاله پاک عصمت و طهارت دارد.

اهمیت کار فرهنگی در جامعه اسلامی افزود: در رسیدگی به امور روزمره، رسیدگی به فکر اولی است، چنان‌چه که رسول خدا(ص) فرمود بد حال‌تر از وضع یتیم‌ بی‌پدر، یتیم بی امام است.

بنابراین باید به داد کسانی برسیم که در زمینه شناخت امام، رهبر و مقتدای خود یتیمند و قطعاً باید به امور آنان رسیدگی کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با تصریح اینکه اگر کسی بی امام بماند، عقیده، معنویت، دیانت و حیات سالم آن از بین خواهد رفت، گفت: اولویت با اسیر فکر است نه اسیر جسم.

و بر اینکه مهم‌ترین انفاق، انفاق فرهنگی است، اظهار کرد: امروزه در رأس تمام امورات، کار فرهنگی اولویت دارد و کار پیامبران نیز همین بوده چنان‌چه خداوند در آیه ۲ سوره جمعه می‌فرماید « هُوَ الَّذِی بَعَثَ فِی الْأُمِّیِّینَ رَسُولًا مِّنْهُمْ یَتْلُو عَلَیْهِمْ آیَاتِهِ وَیُزَکِّیهِمْ وَیُعَلِّمُهُمُ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَهَ وَإِن کَانُوا مِن قَبْلُ لَفِی ضَلَالٍ مُّبِینٍ؛ اوست آن کس که در میان بى‏سوادان فرستاده‏اى از خودشان برانگیخت تا آیات او را بر آنان بخواند و پاکشان گرداند و کتاب و حکمت بدیشان بیاموزد و [آنان] قطعا پیش از آن در گمراهى آشکارى بودند» و پیامبران را وسیله هدایت مردم عنوان کرده است.

بنابراین اینکه پیامبران الهی آمده‌اند تا مردم را از لحاظ فکر و اندیشه رشد دهند، گفت: اگر بخواهیم جامعه‌ای موفق در تمام سطوح داشته باشیم، باید سطح آگاهی مردم بالاتر بریم و نتیجه آن این است که آمار جرم در جامعه کاهش می‌یابد.

One Response

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *